Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Jam/ Kelių eismo taisyklių pamokų ciklas vidurinėje grupėje. Kelių eismo taisyklių vidurinėje grupėje pamokos santrauka „Žaidžiame, mokomės kelių eismo taisyklių. V. Pokalbis apie paveikslus iš serijos „Ko neturėtų būti“

Kelių eismo taisyklių pamokų ciklas vidurinėje grupėje. Kelių eismo taisyklių vidurinėje grupėje pamokos santrauka „Žaidžiame, mokomės kelių eismo taisyklių. V. Pokalbis apie paveikslus iš serijos „Ko neturėtų būti“

tema. Apsilankymas prie šviesoforo.

Tikslai. Paaiškinkite šviesoforo idėją: geltonas signalas. Išmokite spręsti problemines situacijas, kuriose atsiduria nedėmesingi pėstieji. Ugdykite galimybę pagaminti šviesoforą iš gatavų dalių. Ugdykite dėmesį, gebėjimą orientuotis erdvėje.

Medžiaga. Paveikslų serija „Ko neturėtų būti“, žaislinis šviesoforas, aplikavimo medžiaga, vairai, didaktinis žaidimas „Surink automobilį iš 4 dalių“.

Pamokos eiga

I. Psichogimnastika „Kelias“.

Vaikai eina įsivaizduojamu keliu. Visi atidžiai žiūri, kur žengė ankstesnis vaikas, ir bando sekti pėdsaką. Judėkite lėtai ir tyliai.

II. Staigmenos akimirka.

Padėti tau

Kelias pavojingas

Dega dieną ir naktį

Žalia, geltona, raudona.

Apie ką kalba šis eilėraštis?

Vaikai. Kalbama apie šviesoforus.

Mokytojas. Kviečiu jį aplankyti.

(Pasirodo žaislas - šviesoforas.)

Šviesoforas. Sveiki vaikai. Kas aš esu?

Vaikai. Šviesoforas.

Šviesoforas. Teisingai. Dega raudona lemputė – sustok! Priešakyje nėra kelio! Vaikai, ar manote, kad dabar galite pereiti kelią?

Vaikai. Nr.

Šviesoforas. Koks šviesoforas leidžiamas?

Vaikai. Galite kirsti kelią degant žaliai šviesai.

Šviesoforas. Teisingai. Ir dega žalia šviesa – „Užeik! - Jis kalba. Parodykite žalią šviesą. Prisiminkime, kur ir kaip kirsti kelią.

Vaikai. Kelią reikia pereiti ramiai, lėtai, išilgai perėjimo.

Šviesoforas. Šauniai padirbėta!

(Šviesoforas užgęsta.)

Mokytojas. Žiūrėk, pasikeitė signalas šviesofore. Kas pastebėjo, kokia lemputė užsidegė?

Vaikai. Užsidegė geltona lemputė.

Mokytojas. Jis įspėja vairuotojus ir pėsčiuosius, kad signalas greitai pasikeis, reikia būti atsargiems.

Geltona lemputė – įspėjimas:

Palaukite, kol signalas pajudės.

III. Fizminutka. Mobilusis žaidimas „Spalvoti automobiliai“.

Vaikai stovi ant žaidimų aikštelės krašto. Jie yra „automobiliai“. Kiekvienas turi savo spalvų ratą. Kitoje pusėje yra mokytojas, kai jis iškelia bet kokios spalvos vėliavą, vaikai, turintys identišką vėliavą, laksto po žaidimų aikštelę ir dūzgia. Kai langelis nepažymėtas, „automobiliai“ grąžinami į garažą ir t.t.

IV. Didaktinis žaidimas. Vaikai surenka automobilį iš 4 dalių pagal pateiktą pavyzdį.

V. Pokalbis apie paveikslus iš serijos „Ko neturėtų būti“.

Mokytojas. Ar jums patinka žaisti slėpynių? Vienas veda, kiti slepiasi. O ką vairuotojas sako prieš atmerkęs akis? „Laikas, laikas, aš ateinu iš kiemo“. Jei žaidžiate, neišeikite iš kiemo, nes kieme tiek daug įdomių dalykų, tiesiog žaiskite ir žaiskite. Smėlio dėžės, sūpynės, suolai. Gatvėje lekia automobiliai ir motociklai. Netruks patekti į bėdą. Pažiūrėkime, į kokias problemines situacijas patenka nedėmesingi pėstieji. Kodėl jie pateko į bėdą? Ką reikėjo daryti?

(Vaikų atsakymai.)

Mokytojas. Kur turėtum žaisti?

Vaikai. Reikia žaisti aikštelėje, kieme.

Mokytojas. Tu dar mažas, nevaikščiok gatvėmis vienas. Bet kai išeini į gatvę su kuriuo nors iš suaugusiųjų, pasitikrink: ar gerai žinai Kelių eismo taisykles. O jei ką nors pamiršote, nesidrovėkite, paklauskite suaugusiojo.

VI. Žaidimas "Vienas - daug". Mokytojas paprašo vaikų užbaigti sakinį. Pavyzdžiui: "Aš turiu vieną automobilį, o jūs turite daug... automobilių (sunkvežimis, tramvajus, ratas, kabina, pedalas)."

VII. Taikymas. Surinkite šviesoforą iš gatavų dalių.

NOOD santrauka ikimokyklinio ugdymo įstaigos vidurinėje grupėje tema "Kelių eismo taisyklių šalis"

Programos užduotys:
įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforą, apie jo signalus;
sisteminti vaikų žinias apie kelio ženklus, jų reikšmę;
sisteminti vaikų žinias apie eismo situacijas, kaip teisingai elgtis;
lavinti stebėjimą, regimąją atmintį;
ugdyti gebėjimą visapusiškai reaguoti.
vaidinti įvairias situacijas kelyje;
Medžiaga: :
Automobiliai, kelio ženklai, transporto platforma, šviesoforai.
Preliminarus darbas:
problemų paieškos pokalbis: „Mūsų draugai kelyje“;
žiūri paveikslėlius apie kelio ženklus, šviesoforus, transportą.

Pamokos eiga:
Pedagogas: (mokytojas yra grupės dalis) Sveiki, vaikinai!
Vaikai: Sveiki!
Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu pakviesti jus į „Kelio taisyklių“ šalį. Ar nori keliauti su manimi?
Vaikai: Taip. (vaikai apsirengia ir išeina į lauką)
Pedagogas:Įsivaizduokime, kad vaikštome po šią neįprastą šalį. Šioje didelėje gražioje šalyje yra daug gatvių. Jomis važinėja daug lengvųjų ir sunkvežimių, autobusų ir niekas niekam netrukdo. Taip yra todėl, kad automobilių vairuotojams ir pėstiesiems galioja aiškios ir griežtos taisyklės. Norėdami išsaugoti savo sveikatą ir gyvybę, privalome griežtai laikytis kelių eismo taisyklių. Vaikinai, pasakykite man, kas ir kas padeda laikytis kelių eismo taisyklių.
Vaikai:Šviesoforai, kelio ženklai ir eismo reguliatorius.
Pedagogas: Kam reikalingas šviesoforas?
Vaikai: Judėjimui reguliuoti
Pedagogas:Šviesoforas turi tris skirtingus signalus: papasakokite apie juos
(Vaikai pasakoja, ką reiškia kiekvienas šviesoforas)
Raudona šviesa yra pati sunkiausia. Sustabdyti! Tolimesnio kelio nėra, Takas uždarytas visiems!
Geltona lemputė – įspėjimas, palaukite, kol signalas pajudės.
Žalia šviesa – sako "Užeik, kelias atviras!"
Pedagogas: vaikai, prie kokio šviesoforo galite kirsti kelią?
Vaikai: Prie žalios šviesos.
Pedagogas:Šauniai padirbėta! Mūsų šviesoforas ką tik užsidegė žaliai ir galime kirsti kelią. (vaikai eina per pėsčiųjų perėją)
Pedagogas: Puiku vaikinai! Pažaiskime žaidimą, ar ne?
Jis vadinamas „Surinkite tinkamą šviesoforą“. Man reikia pagalbininkų. Kas nori man padėti?
(išeina tie, kurie nori žaisti)
Pedagogas: Vaikinai, jūsų užduotis yra teisingai išdėstyti visus šviesoforus. Taigi pradėkime!
(vaikai šviesoforus išdėsto tam tikra tvarka)


Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, ar jie tai padarė teisingai?
Vaikai: Taip
Pedagogas: Teisingai! O šviesoforas visiems parengė mįsles. Jis turi padėjėjų, jie vadinami kelio ženklais. Vaikinai, ar žinote tokius padėjėjus?
Vaikai: Taip
Pedagogas: Pirmoji mįslė, atidžiai klausykite!
1. Juodos ir baltos juostelės
Pėsčiasis eina drąsiai
Kiek iš jūsų, vaikinai, žinote
Apie ką ženklas įspėja?
Tegul automobilis važiuoja tyliai -
Vaikai: Pėsčiųjų perėja
Pedagogas: Vaikinai, kam jums reikia šio ženklo?
Vaikai: Jis mums parodo, kur kirsti kelią
Pedagogas: 2. Čia važinėja tik automobiliai
Grėsmingai jie mirksi padangomis
Ar turite dviratį?
Taigi sustok! Drog nėra!
Vaikai: Dviračiai draudžiami
Pedagogas: Teisingai, vaikinai, ką šis ženklas mums sako?
Vaikai:Šis ženklas įspėja, kad čia labai pavojinga važinėtis dviračiais.
Pedagogas: 3. Baltame trikampyje
Su raudonu apvadu
Maži moksleiviai
Labai saugus
Šis kelio ženklas
Žinokite viską pasaulyje
Būk atsargus,
Kelyje -
Vaikai: Vaikai
Pedagogas: Vaikinai, ką šis ženklas mums sako?
Vaikai:Šis ženklas reiškia „Atsargiai, vaikai“. Vairuotojas iš tolo pamato šį ženklą ir sulėtina greitį, nes šioje vietoje kelią gali kirsti vaikai.
Pedagogas: Kur dažniausiai dedami šie ženklai?
Vaikai:Šalia mokyklos, darželiai.
Pedagogas: Matote, kiek padėjėjų yra kelyje prie šviesoforo! O dabar įsivaizduosime, kad esame vairuotojai. Ar žinai, kas jie tokie?
Vaikai: Tie, kurie vairuoja automobilį?
Fizminutka „Mes vairuotojai“:(vaikai turi rodyti judesius)
Aš skrendu, aš skrendu
Visu greičiu
(vaikšto vaikai)
Aš pats sau vairuotojas
(imituoja vairą)
O jis pats – variklis
(sukamieji pečių judesiai)
Paspaudžiu pedalą
(sulenkite koją prie kelio)
Ir mašina lekia į tolį.
(bėk į vietą)

Pedagogas: Na, apšilome, ir dar vienas klausimas, prašau pasakyti, kur žmonės laukia autobuso ir taksi?
Vaikai: Autobusų stotelėje.
Pedagogas:Šauniai padirbėta. Ar norite žaisti žaidimą "Taksi ir keleiviai"
Vaikai: Taip.
Pedagogas: Tada pereiname pėsčiųjų perėją ir einame į autobusų stotelę. Vaikinai, ką turėčiau daryti, kad taksi sustotų?
Vaikai: Pakelk ranką.

(Vaikai įveikė žaidimą „Taksi ir keleiviai“)





Atspindys.
globėjas: Vaikinai, kokie jūs geri bičiuliai, jūs viską žinote. Na, o dabar laikas mums grįžti į darželį. Tikimės, kad jums patiko mūsų kelionė. kas tau patiko labiausiai?
(vaikų atsakymai)

Vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtos integruotos pamokos „Kelių taisyklės – gyvenimo taisyklės“ santrauka.

Darbo aprašymas:Ši medžiaga bus naudinga vidurinių grupių vaikų darželių auklėtojams, ši santrauka parengta vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams, santrauka naudojama saugos pamokose.

Integruotos pamokos „Kelių taisyklės – gyvenimo taisyklės“ konspektas.

Tikslas: sąmoningai teisingo požiūrio į Kelių eismo taisyklių, kaip pėsčiojo, laikymąsi formavimas.
Užduotys:įtvirtinti vaikų kelių eismo taisyklių žinias, išmokyti anksčiau įgytas žinias pritaikyti praktinėje veikloje. Įtvirtinti žinias apie kelio ženklų paskirtį, apie šviesoforus; apie tai, kad žmonės eina šaligatviais, kerta kelią perėjose, su įgalinančiu šviesoforo signalu. Toliau ugdyti dėmesingumą, gebėjimą orientuotis kertant kelią.
Integracinės užduotys:
"Saugumas":
- plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus, eismo taisykles;
- toliau supažindinti vaikus su kelio ženklais;
- Skatinti vaikų norą imtis iniciatyvos, siekiant įgyti naujų žinių.
- supažindinti su kelių eismo taisyklių įgyvendinimą stebinčių žmonių profesija.
"Bendravimas":
- praturtinti vaikų žodyną kelio ženklų, transporto pavadinimais.
„Socializacija“:
- plėtoti vaikų žaidimo veiklą;
- prisirišti prie elementarių visuotinai priimtų santykių su bendraamžiais normų ir taisyklių.
„Grožinės literatūros skaitymas“:
- plėsti vaikų žodyną eilėraščiais, mįslėmis;
- Tobulinti atlikimo įgūdžius skaitant eilėraščius.
"Meninė kūryba":
- pagerinti gebėjimą naudotis žirklėmis pjaustant juosteles;
- ugdyti savarankiškumą, ugdyti gebėjimą aktyviai ir kūrybiškai taikyti anksčiau išmoktus taikymo metodus.
Demonstracinė medžiaga: kelių policijos inspektorė lėlė, kelio ženklai, žaislinė lazdelė, multimedijos instaliacija.
1. Organizacinis momentas
Mokytojas ir vaikai susirenka į ratą:
Ei! Vaikinai, eik
Pažiūrėkite vienas į kitą
Pasisveikinkite delnais
Šiek tiek nusišypsok.
Atliekamas apšilimas (S. Mikhalkovo eilėraščiai).
Aš riedu ant dviejų ratų (Jie eina ratu vienas po kito.)
Suku dviem pedalais (Jie vaikšto, aukštai iškėlę kelius.)
Laikausi už vairo, žiūriu į priekį (Jie rankomis laiko įsivaizduojamą vairą.)
Žinau, kad greit ateis eilė. (Atsigręžkite ir eikite į kitą pusę.)
Pabaigoje jie atsisėda ant kėdžių.
Pedagogas: Kokia tavo nuotaika?
Vaikai: gerai.
2. Pagrindinis korpusas
Žinau, kad tau patinka žaisti, ir dabar noriu žaisti su tavimi. Žaidžiamas žaidimas „Atstok, tie, kurie...“. Vaikai sėdi ant kėdžių, išdėstytų ratu, klausosi ir atlieka mokytojo užduotį:
Atsistokite tiems, kurie mėgsta žaisti automobiliais?
Atsistoti tie, kurie į darželį ateina pėsčiomis?
Atsistokite tiems, kurie į darželį atvažiuoja autobusu?
Atsistokite į darželį automobiliu atvežamus?
Atsistokite, tie, kuriuos mama šiandien atnešė?
Atsistokite, tie, kuriuos šiandien atnešė tėtis?
Atsistokite tiems, kurie ateina į darželį vieni, be suaugusiųjų?
Žiūrėkite, vaikinai, dabar jūs visi sėdite, vadinasi, visi ateinate į darželį su suaugusiais, su mama ar tėčiu, su močiute ar seneliu. Kodėl manote? (vaikų atsakymai). Tai va, tu ir aš žinome, kad gatvė, kelias yra ta vieta, kur reikia būti labai atidiems, kad nekiltų bėdų.
Prisiminkite, kaip vadinasi taisyklės, kurių žmonės privalo laikytis, jei ketina kur nors išeiti ir eiti ar eiti? (vaikų atsakymai). Teisingai, tai kelių eismo taisyklės. Ką mes žinome apie kelių eismo taisykles?
Choras:
"Kad niekada nepatektumėte į sudėtingas situacijas,
Kelių eismo taisykles reikia žinoti ir jų laikytis!“
Pedagogas: Dabar patikrinsime, ar gerai išmanote kelių eismo taisykles. Norėdami pereiti kelią, turite žinoti kelių eismo taisykles. Kas žino, kaip pereiti kelią?
Vaikai: Vaikai pateikia individualius atsakymus.
Eiti šaligatviu kuo toliau nuo važiuojamosios dalies;
Kertant kelią reikia sustoti važiuojamojoje dalyje ir žiūrėti į kairę, tada į dešinę ir vėl į kairę;
Per kelią galima kirsti tik degant žaliam šviesoforo signalui;
Kelias kertamas saugiose vietose – prie šviesoforo, ant „zebro“;
Pedagogas: Pakartojome pagrindines kelių eismo taisykles, vaikinai, šiandien taip pat noriu supažindinti jus su kelių eismo taisyklių besilaikančių žmonių profesija. Gal kas nors iš jūsų žino? (vaikų atsakymai). Pažiūrėkime, kas tai (atkreipia vaikų dėmesį į multimedijos įrangos ekraną). kelių policijos inspektorius. Dabar atidžiai pažiūrėkite į kelių policijos inspektoriaus rankas. Kas yra jo rankose?
Vaikai: lazdelė.
globėjas: teisingai, lazdelė.
Vaikinai, pasakykite man, kodėl kelių policijos pareigūnui reikia personalo?
Vaikai: siekiant kontroliuoti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą keliuose.
Pedagogas: gerai padaryta, teisingai atsakė.
O dabar pažaiskime žaidimą „Kelyje“: jūs visi esate automobiliai ir turite judėti ta pačia kryptimi, stulpelyje. O aš, kelių policijos inspektorius, lazdele ir žodžiais parodysiu kelio kryptį. Daša bus pirmasis automobilis. Likę automobiliai stovi už jos. Pažvelkime į mano meškerę iš arčiau.
Užduotis: „Automobilių kolona važiuoja tiesiai, sukasi į dešinę (inspektorius pakelia dešinę ranką), vėl sukasi į dešinę (vėl pakelia dešinę ranką), važiuoja tiesiai (ranka nukreipia tiesiai), sukasi į kairę (pakelia kairę ranką) eina tiesiai (nukreipia ranką tiesiai į priekį), sukasi į kairę (pasuka atgal).
Pedagogas: Viskas buvo padaryta teisingai. Jūs, vaikinai, esate puikūs! Tokia sunki užduotis, ir jūs viską padarėte! Taigi jūs gerai žinote kelių eismo taisykles!
Fizinis lavinimas:
Kelias ne takas, kelias ne griovys,
Pirmiausia žiūrėkite į kairę, tada į dešinę.
Pasukite į kairę, nusišypsokite šalia esančiam draugui.
Stumkite dešine koja: 1, 2,3,
Papurtykite galvą: 1, 2.3
Pakelkite rankas aukštyn
Ir ploji: 1, 2, 3.
Didaktinis žaidimas „Surink kelio ženklą“. Iš galvosūkio vaikai renka kelio ženklus ir pasakoja, kurį ženklą surinko.
3. Praktinė dalis (štabo sudarymas).
Metodų ir darbų sekos paaiškinimas.
Kolektyvinė lazdelės gamyba.
Pedagogas: Gerai padaryta! Kiekvienas atliko savo darbą. Ačiū, vaikinai, kad pagaminote lazdelę.
Atminimui noriu visiems padovanoti ženkliukus – medalius, liudijančius Kelių eismo taisyklių išmanymą.
4. Apatinė eilutė
Šiandien pamokoje kartojome kelių eismo taisykles, žaidėme žaidimus ir susipažinome su lazdele, o kad ją geriau prisimintumėte, gaminome ją su jumis.

Derkačiova Viktorija Viktorovna
Švietimo įstaiga: MBDOU darželis №21 Stavropol
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2019-12-04 Derkačiova Viktorija Viktorovna MBDOU darželis №21 Stavropol Kelių eismo taisyklių, kelio ženklų, šviesoforų kartojimas. Pažintis su profesija – kelių policijos inspektorius.

Amžiaus grupė: vidurinio ikimokyklinio amžiaus.

Švietimo sričių integracija: meninė ir estetinė raida, komunikacinė raida.

Tikslas:saugaus elgesio kelyje įgūdžių formavimas.

Užduotys.

Pamokos:

- pataisyti Kelių eismo įstatymai;

sisteminti žinias apie kelio ženklus, apie jų reikšmę;

- plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus ;

- Išmokykite vaikus saugaus elgesio gatvėje taisyklių.

Kuriama:

- lavinti stebėjimą, regimąją atmintį;

- ugdyti atsakomybės jausmą laikantis kelių eismo taisyklių;

- ugdyti bendravimo kultūrą, turtinti žodyną.

Švietimas:

ugdyti sąmoningą pėsčiojo poziciją;

– ugdyti susidomėjimą ir norą laikytis kelių eismo taisyklių;

- ir toliau ugdyti geranoriškumą, reagavimą, teikti pagalbą.

Medžiagos ir įranga:

- plakatas „Šviesoforo patarimai“;

- kortelės pagal kelių eismo taisykles;

- Garsiakalbiai;

- vaikų dainelės pagal kelių eismo taisykles;

- tūrinis kelio išdėstymas;

- kelių policijos inspektoriaus uniforma.

Preliminarus mokytojo pasiruošimas:

- darbas su informacine ir metodine literatūra;

– darbas su interneto ištekliais;

- žaidimo, garso medžiagos parinkimas ir paruošimas;

- reikalingos įrangos ir medžiagų paruošimas.

Vaikų paruošimas:žiūri į kelio ženklų, šviesoforų nuotraukas.

Pamokos planas.

1. Organizacinis momentas:

A) sveikinti vaikus;

B) netikėtumo momentas (motyvacija veiklai);

C) pamokos temos ir tikslo komunikacija.

2. Pagrindinė dalis:

A) teorinis;

B) lauko žaidimas;

B) praktiška.

3. Paskutinė dalis:

A) apibendrinant;

B) atspindys.


Kurso eiga.

1. Organizacinis momentas.

- Sveiki, vaikinai. Šiandien su jumis turime neįprastą pamoką, kuri neįprasta, nes jums reikia išsiaiškinti pamokos temą klausantis dainos.

Yra vaikiška dainelė apie kelių eismo taisykles.

Kaip manai apie ką ši daina? (vaikų atsakymai).

– Ši daina yra apie…? (vaikų atsakymai).

– Sakyk, mes pėstieji ar vairuotojai? (vaikų atsakymai) Teisingai, mes vis dar esame pėstieji ir todėl, kaip ir vairuotojai, turime žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

- Mūsų pamokos tema: „Jaunieji pėstieji“. Pamokoje kartosime Kelių eismo taisykles, pėstiesiems būtinus kelio ženklus.

2. Pagrindinė dalis.

"Kad niekada nepatektumėte į sudėtingas situacijas,
Kelių eismo taisykles reikia žinoti ir jų laikytis!“
Kaip vadinasi takas, kuriuo eina pėstieji? (vaikų atsakymai).

- Puiku vaikinai!

Kaip vadinasi kelias, kuriuo važiuoja automobiliai? (vaikų atsakymai).

– Jei reikia pravažiuoti važiuojamąją dalį, ką daryti?(vaikų atsakymai).

– Taip, kelią reikia kirsti pėsčiųjų perėjoje. O kaip sužinoti, kur yra pėsčiųjų perėja? (vaikų atsakymai).

– Teisingai, vaikinai, važiuojamosios dalies ženklinimas, baltos juostelės – „Zebra“ mums tai padės. Jie reikalingi, kad pėstieji iš karto pastebėtų, kur pereiti gatvę, o vairuotojas pamatytų, kad čia gali atsirasti pėsčiasis. ( atsižvelgti į gatvės išdėstymą). Ir dar yra ženklas "Pėsčiųjų perėja", pažiūrėkime, ką jis rodo .... Skamba daina „Kelio ženklas“.

– Bet kas dar mums padės, pasimokysime iš kitos dainos. Skamba daina „Šviesoforas“.

– Vaikinai, eismui reguliuoti mums reikia……. (vaikų atsakymai).

– Taip, savo dainoje dainuojame apie šviesoforą. Ant lentos turiu tris magnetus: žalią, raudoną ir geltoną. Prisiminkime ir teisingai išdėstykime spalvas, kaip prie šviesoforo.

Raudona šviesa – jokiu būdu

Geltona - palaukite šiek tiek,

Ir žalia – gali eiti.

- Vaikinai, prie kokio šviesoforo galite pereiti kelią (vaikų atsakymai).

– Teisingai, bet pėstiesiems šviesoforas susideda iš dviejų spalvų, kurių?(vaikų atsakymai).

- Šauniai padirbėta. Dabar žaisime mobilųjį žaidimą „Šviesoforai“.

Tikslas: ugdyti gebėjimą reaguoti į konkretų šviesoforo signalą.

Insultas:Žaidimo šeimininko rankose yra krepšys su raudonos, geltonos, žalios spalvos kamuoliukais (rutuliais). Kapitonai pakaitomis įkiša ranką į maišą ir po vieną išima kamuolį. Jei kapitonas išėmė raudoną arba geltoną kamuolį, tada komanda stovi vietoje; žalia - pereina į kitą stovą. Kieno komanda greičiau pasieks finišą, ji laimėjo.

- Puiku vaikinai. Pažvelkite į lentą, aš turiu plakatą su patarimais iš šviesoforo, kuriuos turime pakartoti su jumis.

Vaikinai, čia pakartojome pagrindines kelių eismo taisykles. Taip pat noriu supažindinti su žmonių, kurie stebi, kaip laikomasi kelių eismo taisyklių, profesija. Gal kas nors iš jūsų žino? (vaikų atsakymai).

Pažiūrėkime, kas tai? (išeina inspektoriumi persirengęs vaikas).

– Teisingai, čia kelių policijos inspektorius, kas jo rankose? (vaikų atsakymai).

- Gerai padaryta, tai yra lazdelė. Lazdelė reikalinga norint kontroliuoti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą keliuose.

3. Baigiamoji dalis.

Vaikinai, prisiminkime, ko išmokome šiandien.

Apibendrinant:

– Štai kiek kelio ženklų jau žinai. Bet kol tu dar mažas ir turėtum eiti gatve tik su mama ir tėčiu. Būkite atidūs gatvėje, atkreipkite dėmesį į kelio ženklus ir niekada jų nepažeiskite.

Emocinis išėjimas iš pamokos.

Mokytojas siūlo pasirinkti korteles su „saulės“ arba „debesų“ atvaizdu. Kiekvienas mokinys pamokos pabaigoje pasirenka kortelę, ant kurios paveikslėlis atitinka jo nuotaiką. Kokios emocinės būsenos vaikas yra, paaiškėja pamokos pabaigoje.

– Gerai, vaikinai, jie išmoko atmintinai kelių eismo taisykles ir elgesio gatvėje taisykles. Laikydamiesi taisyklių būsite pavyzdingi pėstieji.

Žiūrėti leidinio sertifikatą


, . .

Automobilių parkavimo projektas

vidurinėje grupėje

Savivaldybės iždas

ikimokyklinio ugdymo įstaiga

Tishansky vaikų darželis,

Talovskio rajonas, Voronežo sritis.

Kūrėjas: mokytojas Pavlenko G.A.

Aiškinamasis raštas

Tarp visų natūralaus ir antropogeninio pobūdžio pavojų ypač aktuali eismo saugumo problema. Mirties nuo nelaimingų atsitikimų priežasčių sąraše pirmoje eilėje tvirtai rikiuojasi eismo sužalojimai.

Deja, kelių eismo taisyklių studijos (SDA) visiškai neugdo vaikų saugaus elgesio keliuose. Visaverčio eismo dalyvio ugdymas prisideda prie transporto kultūros formavimo ir tinkamų elgesio kelyje įgūdžių bei įpročių ugdymo, ko ir yra skirta ši programa.

Neįmanoma įskiepyti saugaus elgesio kelyje įgūdžių, kalbama tik apie atsargumą. Saugaus elgesio ir kelių eismo taisyklių vaikas turėtų būti mokomas nuo to momento, kai jis pradeda vaikščioti pats. Ikimokyklinukas turi vaikiškus žaislus, vaikišką teatrą, pagaliau vaikiškas knygas, bet neturi ir negali turėti vaikų eismo. Todėl jau darželyje su vaikais reikia mokytis kelių eismo taisyklių ir formuoti jų sąmoningo elgesio didmiesčio gatvėse įgūdžius.

Tikslas:

Formuoti sąmoningo saugaus elgesio keliuose, transporto priemonių ir pėsčiųjų judėjimo įstatymų laikymosi įgūdžius per užsiėmimų kompleksą naudojant vaikų „Auto City“.

Užduotys:

1.Parengti ilgalaikį ikimokyklinukų veiklos planą automobilių stovėjimo aikštelėje kiekvienai amžiaus grupei;

2. Įtraukti tėvus į vaikų švietimą apie tinkamą elgesį kelyje, konsultuojant šiuo klausimu, siekiant didinti atsakomybę už vaikų saugumą ir gyvybę.

3. Pedagoginių gebėjimų, dirbančių su ikimokyklinio amžiaus vaikais, mokant kelių eismo taisyklių didinimas.

4. Sąveika su kelių policija ir kitomis organizacijomis, siekiant organizuoti darbą, siekiant užkirsti kelią vaikų traumoms eismo įvykiuose.

Pagrindiniai automobilių miestelio programos įveikimo blokai:

1. „Mes esame pėstieji“.

2. „Mes esame keleiviai, eismo reguliuotojas ir jo pagalba pėstiesiems ir vairuotojams“.

3. „Mano pirmoji transporto priemonė“.

Ikimokyklinukams vienas veiksmingiausių būdų vaikams ugdyti saugaus eismo įgūdžius – užsiėmimų organizavimas vaikiškame automobilių miestelyje, kuriame galima užsiimti praktine veikla.

Vaikų automobilių stovėjimo aikštelė yra darželio teritorijoje, skirta praktiniam mokymui ir yra šių elementų kompleksas:

1. Asfaltuota teritorija su važiuojamosios dalies ženklinimu;

2. Techninės reguliavimo priemonės - šviesoforai, kelio ženklai;

3. Transportas (dviračiai, motoroleriai);

4. Privalumai (inspektoriaus kostiumas, lazda, raiščiai, švilpukai).

Žymėjimo elementai:

1. Priešingų krypčių eismo srautų atskyrimas;

2. Stop – linija;

3. Pėsčiųjų tako kirtimas.

Darbo formos:

Žaidimai – užsiėmimai;

Istorija – vaidmenų žaidimai;

dramatizacijos;

Susitikimas su kelių policijos inspektoriumi;

Žaidimų pratimai;

Žaidimas yra varžybos;

Laisvalaikis;

Pramogos;

Konkursai;

Šventės.

Su vaikais vykdomoje veikloje yra praktinis pedagoginis dėmesys saugos užtikrinimui, vaikų savigarbos formavimui, savikontrolei ir saviorganizacijai eismo srityje. Mokytojų užduotis – išmokyti teisingai ir saugiai elgtis gatvėse ir keliuose.

Žaidimai ir pratybos automobilių miesto teritorijoje vyksta iš anksto susipažinus su pagrindinėmis kelių eismo taisyklėmis ant maketų, kur vaikai turi galimybę iš pradžių susipažinti su kelio ženklais, elgesio taisyklėmis. Automiesto teritorijoje jie pirmiausia supažindina vaikus su aikštelės išplanavimu, eismo joje organizavimu (ženklinimas, kelio ženklai, šviesoforai), su būtinybe griežtai laikytis taisyklių (neįeiti į priešpriešinio eismo juostą, laikytis atstumo, intervalo, laikytis kelio ženklų, ženklų, šviesoforo ar eismo reguliuotojo reikalavimų).

Suintensyvinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų tėvų atstovavimą kelių eismo taisyklėms ir vaikų eismo traumų prevencijai.

Klausinėjimas;

Konsultacijos;

Pokalbiai;

Nuotraukų parodos

Tėvų dalyvavimas pramogose, atostogose automobilių mieste;

Tėvų susirinkimai tema: „Kam skirtos kelių eismo taisyklės?“, „Drausmė gatvėje – pėsčiųjų saugumo garantas“, „Vaikų saugumas miesto gatvėse“;

Informaciniai stendai apie eismo taisykles;

Pastabos tėvams.

Darbas su vaikais:

Praktinis mokymas automiesto teritorijoje, vadovaujant suaugusiam - transporto priemonių vairavimas, orientavimasis kelio ženklais, užduočių atlikimas;

Pokalbiai, istorijų rašymas. Grožinės literatūros skaitymas, meninė ir kūrybinė veikla, žaidimai, modeliavimas, tiksliniai pasivaikščiojimai, kultūrinė ir laisvalaikio veikla, žaidimų įrangos tvarkymas ir valymas.

Perspektyvus renginių planavimas.

Užduotys:

Pažintis su pėsčiųjų maršrutu „zebras“, šviesoforais.

Suteikti idėją apie transporto rūšis, apie gatvės važiuojamąją dalį ir pėsčiųjų takus.

Išmok atskirti ir įvardyti šviesoforo spalvas, jų seką ir paskirtį eisme, kalbėti apie jo paskirtį.

Formuoti įprotį sustoti prieš kertant kelią.

Ilgalaikis darbų planas ruože „Kelių eismo taisyklės“ vidurinėje grupėje

data

Programos turinys

Komandinis darbas

Kovas

1. "Įvadas į automobilių miesto išdėstymą"

Tikslas: supažindinti vaikus su automobilių miestelio išdėstymu, papasakoti, kas yra maketas, apsvarstyti visas maketo detales.

1. Skaitymas plonas. darbai.

2. Pakvieskite vaikus nutiesti gatvę (keliuką, namus) iš statybinės medžiagos ir ją pamušti.

3. Pasikalbėkite su vaikais, kaip jie patenka į darželį.

4. Maketavimo ir flanelgrafo pratimai.

5. Statymo žaidimai „Statyk gatvę“, „Pastatyk automobilį“

6. Pokalbiai žiūrint į iliustracijas.

Balandis

1. „Pažink gatvę“

Tikslas: papildyti vaikų idėjas apie gatvę nauja informacija: joje esantys namai turi skirtingą paskirtį, vienuose gyvena žmonės, kitose yra įstaigos – parduotuvės, mokykla, paštas, vaikų darželis ir kt. Automobiliai juda gatvės važiuojamąja dalimi. Automobilių judėjimas gali būti vienpusis ir dvipusis. Dvipusio eismo gatvės važiuojamoji dalis gali atskirtas linija.

2. „Elgesio kelyje taisyklės; kas yra šaligatvis
Tikslai:Praplėsti vaikų žinias apie gatvę: kelias padalintas į dvi dalis – važiuojamąją dalį ir šaligatvį. Norėdami įtvirtinti žinias apie kelių eismo taisykles priemiesčio greitkelyje: eikite pakraščiu link priešpriešinio eismo.

1. Išdėstymo pratimai. Žaidimai orientuotis erdvėje.

2. Žaidimai, skirti lavinti gebėjimus pateikti prašymus.

3. Pokalbiai su situacijų svarstymu. Teminių užduočių atlikimas.

4.D / ir "Kas pažeidė taisykles"

5. Skaitymas plonas. darbai.

6. Istorijų su įvairiomis situacijomis sugalvojimas.

7.Ekskursija. Transporto priemonių judėjimo ir vairuotojo darbo stebėjimas

Gegužė

1. "Kokie yra automobiliai"

Tikslas: supažindinti vaikus su specialios paskirties transporto priemonėmis: „Greitoji pagalba“, „Gaisras“, „Policija“, „Duona“, „Maistas“, „Baldai“ ir kt. Paaiškinkite, kad autobusas, sunkvežimiai ir automobiliai pilami benzinu, o tramvajus ir troleibusas varomi elektra. Išplėsti sampratą, kad keleivinis transportas važiuoja tam tikru maršrutu.

2. „Kai esame keleiviai“

Tikslas: užtikrinti, kad vaikai išmoktų sąvokas „pėstysis“, „keleivis“ ir susidarytų supratimą apie teisingą elgesį viešajame transporte.

1. Knygų skaitymas ir žiūrėjimas.

2. Pokalbiai naudojant iliustracijas.

3.Įvairių mašinų piešimas ir spalvinimas.

4. Sulankstomos suskaidytos nuotraukos su transportu.

5. P / ir „Žvirbliai ir automobilis“, „Spalvotos mašinos“

6.Kolektyvus pritaikymas specialiu transportu.

7. Transporto stebėjimas gatvėje.

birželis

1. „Šviesoforas“

Tikslas: įtvirtinti žinias apie šviesoforo veikimą. Išmokite laikytis šviesoforų reikalavimų: vienu metu raudona, raudona ir geltona, žalia, žalia mirksi ir geltona. Įtvirtinti žinias apie gatvę kertant šviesoforą.

2. „Šviesoforas yra tikras mūsų draugas“

Tikslai: Papasakokite vaikams apie šviesoforo paskirtį, apie jo atsiradimo istoriją.

Patikslinkite vaikų žinias apie tai, ką reiškia šviesoforai.

Supažindinti vaikus su pėsčiųjų šviesoforu ir jo signalais.

Įtvirtinti turimas idėjas apie šviesoforą, jo paskirtį ir veikimo principą. Ugdykite domėjimąsi kelių eismo taisyklėmis.

Vaikų supažindinimas su kirtimo taisyklėmis ten, kur nedega šviesoforas. Sutvarkyti pėsčiųjų elgesio gatvėje taisykles .

1. Skaitymas plonas. darbai.

2.D / ir "Kas greičiau surinks šviesoforą"

3. Pratybos su galiojančiu šviesoforu.

4. Pokalbiai žiūrint į iliustracijas.

5. Programa "Šviesoforas"

6. P / ir "Stop - go" Pirštų teatras "Šviesoforas"

7. Praktinis darbas, darbas auto mieste

liepos mėn

1. "Arklių transportas"

Tikslas: supažindinti vaikus su arklių traukiamomis transporto priemonėmis (arkliais, asilais, elniais), nurodant atvejus, kada ir kada jos naudojamos. Paaiškinkite, kad tokiu transportu būtina laikytis kelių eismo taisyklių.

2. „Specialios paskirties mašinos“.

Tikslai: Supažindinti vaikus su specialios paskirties transporto priemonėmis: „greitoji pagalba“, „gaisrinė“, „policija“, „duona“, „maistas“, „baldai“ ir kt. Paaiškinkite, kad autobusai, sunkvežimiai ir lengvieji automobiliai varomi benzinu, o tramvajai ir troleibusai – elektra.

1. Skaitymas plonas. darbai. Maketavimo žaidimai.

2. Iliustracijų svarstymas naudojant arklio traukiamą transportą.

3. Suporuotų paveikslėlių kompiliavimas. P / ir "arkliai"

4. Pokalbiai apie arklių traukiamų ir mechaninių transporto priemonių priežiūros skirtumą.

5. Garažų automobiliams ir garažų arklių traukiamoms transporto priemonėms statyba.

Rugpjūtis

1. „Pėsčiųjų perėja“

Tikslas: supažindinti vaikus su pėsčiųjų perėjų rūšimis: antžeminė – zebras, antžeminė – tunelis, požeminė. Apibrėžkite terminą „pėstysis“. Paaiškinkite, kad pėstieji turi savo taisykles. Išmokite užmegzti akių kontaktą su kitais pėsčiaisiais ir vairuotojais. Sutvarkykite elgesio gatvėje taisykles.

2. "Būkite atsargūs pėstieji!":

Tikslai: Supažindinti vaikus su pavojingomis situacijomis, kurios gali atsirasti tam tikrose pėsčiųjų gatvės atkarpose, ir atitinkamomis atsargumo priemonėmis.

Aptarkite įvairius būdus, kaip apsaugoti pavojingas šaligatvio vietas.

1. Skaitymas plonas. pasakojimai apie pėsčiųjų perėjas.

2. Ekskursija iki artimiausio kelio su perėjomis.

3. Pakvieskite vaikus nupiešti perėjimą, kurį jie dažniau naudoja eidami per kelią su tėvais.

4. Žaidimo situacijos.

5. Teminiai pokalbiai su iliustracijomis.

6. P / ir "Stop"

7.Praktinis darbas automobilių mieste.

rugsėjis

1. „Kryžkelės“

Tikslas: pateikti sankryžos sampratą, kad ji gali būti reguliuojama ir nereguliuojama, sutvarkyti sankryžos kirtimo taisykles: žiūrėti į kairę, sustoti viduryje kelio, žiūrėti į dešinę, kirsti tik tiesiai, o ne įstrižai.

2. „Einame per kelią. Vaikai turėtų tai žinoti“.
Tikslai:Įtvirtinti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles ir teisingą kelio kirtimą (kaip aplenkti autobusą, automobilį).

1. Skaitymas plonas. raštai apie kelių eismo taisyklių laikymąsi.

2. Išdėstymo pratimai. C / r žaidimas "Vairuotojas"

3. Žaidimai transporto svetainėje „Mes kertame gatvę“

4. Pasiūlykite vaikams knygų apie kelių eismo taisykles pažiūrėti iliustracijas ir jas aptarti.

5. Pakvieskite vaikus iš statybinės medžiagos nutiesti gatvę su sankryža ir ją pamušti.

6. Su vaikais istorijų sugalvojimas tema „Kas būtų, jei...“

Spalio mėn

1. „Kur ir kaip kirsti gatvę“

Tikslas: susidaryti vaizdą apie situaciją gatvėje ir pasakyti, kaip elgtis gatvėje, išmokti atpažinti pavojingas vietas kelyje, pamatyti kelio matomumą trukdančius objektus (medžius, krūmus, stovinčias transporto priemones). Ugdyti įprotį laikytis saugaus judėjimo tam skirtose vietose taisyklių ir saugaus važiavimo važiuojamąja dalimi taisyklių.

2."Mes esame pėstieji. Mes esame vairuotojai
Tikslai : Įtvirtinti vaikų žinias apie kelių eismo taisykles ir gebėjimą jų laikytis žaidime, juos supančiame pasaulyje.

1. Žaidimai, skirti nustatyti atstumą iki objekto (toli, arti, labai toli, labai arti)

2. Žmonių ir transporto priemonių judėjimo krypties pokyčio nustatymo žaidimai: važiuoja lėtai, greitai, sukasi į kairę, dešinę, eina, bėga, sustoja.

3. Vaikų pasakojimų rinkinys „Kaip mes perėjome kelią“

4. Skaitymas plonas. darbai. Pratimai transporto aikštelėje.

5. Pramogų vakaras pagal Kelių eismo taisykles.

6.Vaizdo filmo peržiūra pagal kelių eismo taisykles.

lapkritis

1. „Kelio ženklai“

Tikslas: išmokyti vaikus atkreipti dėmesį į kelio ženklus, supažindinti su kelio ženklų rūšimis: draudžiamaisiais, informaciniais, įspėjamaisiais, įsakmiais, su ženklų „Šviesoforas“, „Pėsčiasis“, „Atsargiai, vaikai!“ paskirtis, "Pėsčiųjų perėja".

2 . „Kelio ženklų bulvaras“. Jie patys nemato, bet nurodo kitiems.

Tikslai: Toliau supažindinti vaikus su kelio ženklais, jų paskirtimi. Išmokite prisiminti ženklus. Ypatingą dėmesį atkreipkite į pėsčiųjų ženklinimą „zebras“

Diagnostika.

1. Skaitymas plonas. darbai.

2.D / ir „Surask tą patį“, „Atspėk ženklą“

3. Pakvieskite vaikus nupiešti kelio ženklus.

4. Teminiai pokalbiai su iliustracijomis, plakatais.

5. Pratimai su planšete ir maketu.

6. Žaidimai transporto aikštelėje.

7. Forma: Automobilių miesto žaidimai.

Bibliografija.

  1. O.V. Chermashentseva „Saugaus elgesio pagrindai ikimokyklinukams“ Volgogradas 2008 m.
  2. N.N. Avdeeva „Saugumas“ vaikystėje – spauda, ​​2005 m
  3. Turtin O. "Kam mums reikia šviesoforo". M., 1976 m
  4. „Kelių eismo taisyklių pamokos“ pagal. red. E.A. Romanova, A.B. Malyushkina 2008 m.

Grožinė literatūra vaikams.

1. V.Mihodedas. „Šviesoforo pamokos“

2. Ya.Pishumov „Tai tik tavo ženklas“, „Mašinos“, „Žiūrėk, sargyba stovėjo ant mūsų grindinio“

3. V. Golovko "Eismo taisyklės"

4. S. Mikhalkovas „Mano gatvė“, „Šviesoforas“, „Užsispyrusi varlė“, „Dėdė Stiopa“, „Dviratininkas“, „Bloga istorija“

5. M. Družinina. „Mūsų draugas šviesoforas“

6. Ja.Pišumova. „Tai tik toks ženklas“, „Mašinos“, „Mano mašina“, „Jurka gyvena kitoje pusėje“, „Pažiūrėkite, kaip sargybinis stovėjo ant mūsų grindinio“, „Visi berniukai yra mergaitės“

7. A. Severny „Šviesoforas“

8. V. Golovko "Eismo taisyklės"

9. N. Konchalovskaya "Paspirtukas"

10. V. Timofejevas „Pėstiesiems“

11. V. Aleksejevas „Trys pėsčiojo draugai bet kuriuo metų laiku“