Meniu
Nemokamai
Registracija
namai  /  Vardai. Kaip išsirinkti vardą vaikui/ Pamoka ml gr mano šeima. Pamokos užrašai jaunesniųjų grupei Tema „Šeima. Tema: Mano draugiška šeima

Pamoka ml gr mano šeima. Pamokos užrašai jaunesniųjų grupei Tema „Šeima. Tema: Mano draugiška šeima

Pamokos pastabos apie pažinimo vystymąsi jaunesnė grupė"Mano šeima".

Programos turinys: ugdyti vaiko prisirišimą prie šeimos, meilę ir rūpestingą požiūrį į savo šeimos narius; pristatyti „šeimos“ sąvoką; stiprinti gebėjimą atpažinti vardus šeimos santykiai tarp artimų šeimos narių.
Žodyno darbas: brangieji, šeima, rūpestis, prašau, artimieji.
Medžiaga: Antosha lėlė, namas bokštas, flanelografas, šeimos narių nuotraukos, siužetinės nuotraukos (kasdienės situacijos), reikalingi žaislai didaktinis žaidimas.
Preliminarus darbas:
1. Ekskursija į gėlyną. Tarp gėlių įvairovės paryškinkite pagrindines gėlės dalis.
2. Kiekvieno vaiko šeimos fotografijų peržiūra. Skatinkite vaikus kalbėti apie žmones, su kuriais jie gyvena.
3. Siužetinių paveikslų serijos svarstymas. Šeimos santykių nustatymas (mama, tėvas, senelis, močiutė, sesuo, brolis).

Pamokos eiga

Auklėtojas.
„Koks ten bokštelis?
Ar lange dega šviesa? (Vaikų atsakymai.)
Eikime prie šio bokšto,
O bokštas vadinamas namu!
– Belsim, trankysim, niekas?!
-Belskime garsiau, nes nėra varpelio, belsk-bak!
(Kažkas žiūri pro langą)
- Labas berniuk. Koks tavo vardas? (Antosha.)
Sveiki Antosha! (Vaikas pasisveikina.)

Antosha, su kuo tu gyveni šiame name?
- Vienas?
-Antosha nusprendė išbandyti vaikinus, ar jie gali atsakyti į klausimą: „Kaip manai, su kuo gyvena berniukas? (Vaikų atsakymai; po kiekvieno teisingo atsakymo pasirodo kiekvieno šeimos nario paveikslėlis.)
- Puiku, teisingai atsakei! Antoša nusprendė parodyti jums savo mėgstamą gėlę pievelėje prie namo. Pažiūrėk, ką turi ši gėlė? (Vaikų atsakymai.)
- Ir dabar Antoša nori jums papasakoti apie šią gėlę. (Rodo paveikslėlį.)

Mūsų gėlė vadinama
"Gimimo šeima".
Gėlių sesuo
Lisztas – broli, tai aš.
Tėvas ir motina
Mes turime stiebus
Senelis ir močiutė
Šeimoje yra šaknys.
Mūsų gėlė puikuojasi žalioje pievoje.
Mūsų šeimoje visi vienas kitą labai myli.

Auklėtojas. Pažvelk į gėlę" kilmės šeima“ (Vaikai kartoja šeimos narių vardus.) Atsiminkite vaikus, „šeima“ – tai suaugę ir vaikai, kurie gyvena kartu, myli vienas kitą ir rūpinasi vieni kitais. Jūs visi turite savo šeimą, artimiausius žmones, kurie jus myli ir jumis rūpinasi. (Vaikų pasisakymai, sąvokos „Šeima“ kartojimas).

Kūno kultūros minutė:
„Stebuklai šiame pasaulyje,
Vaikai tapo nykštukais.
Ir tada mes atsistojome kartu,
Staiga jie tapo milžinais.

Didaktinis žaidimas „Pagalbininkai šeimoje“.
Tikslas: skiepyti vaikams pagarbą suaugusių šeimos narių darbui, užuojautą jiems, norą padėti ir išlaisvinti iš vargo.
Žaidimo užduotis: sugebėti įtikti artimiesiems.
Taisyklės: pasirinkite siužeto nuotraukas tik įsivaizduojamai situacijai. Kad padėtų vienas kitam.
Medžiaga: Tematikos paveikslėliai, kuriuose vaizduojamos įvairios kasdienės scenos (kažkas padeda mamai tvarkyti butą, močiutė kepa pyragus, senelis remontuoja baldus ir pan.), atitinkami žaislai.

Žaidimo eiga
Kartu su vaikais sugalvokite situacijas, kuriose galėtumėte parodyti rūpestį artimaisiais ir jiems padėti.
Vaikai patys pasirenka reikiamus paveikslėlius ar žaislus iš tų, kuriuos iš anksto paruošė mokytoja. Kai viskas yra paruošta žaidimui, mokytojas pradeda kalbėti apie tai, kaip panaudoti šiuos dalykus padėti artimiesiems.
Vaikai turi būti įtraukti į pokalbį. Kiekvienas vaikas turi pasakyti, kiek pagalbos jis teikia šeimoje, norėdamas įtikti ir išvaduoti savo artimuosius nuo bėdų.

Pedagogas: Danilova O.A.

Užduotys:

Švietimas:

  • ugdyti teigiamą požiūrį į šeimą
  • ugdyti priklausymo šeimai jausmą
  • formuoti idėją apie šeimą kaip kartu gyvenančius žmones

Švietimas:

  • ugdyti norą rūpintis artimaisiais.

Švietimas:

  • ugdyti kūrybinę saviraišką
  • ugdyti pasididžiavimo savo šeima jausmą
  • ugdyti kalbą, aktyvinti vaikų žodyną, remiantis gilėjančiomis žiniomis apie savo šeimą.

Preliminarus darbas:

  • Vaikiški piešiniai "Mano šeima"
  • Šeimos namus stato vaikai ir tėvai "salos" ; (nuotraukos, jų kompozicijos)
  • Vaidmenų žaidimai "Mamos ir dukros" ; "Šeimos bėda"
  • pokalbis: "Aš ir mano namai"
  • skaito L. Kvitko "Močiutės rankos" , A. Jakovlevas "Motina" , Dora Gabe "Mano šeima" .

Pamokos eiga

Laiko organizavimas

„Visi vaikai susirinko į ratą.
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
Tvirtai suimkime rankas
Ir šypsokimės vieni kitiems"

Pažiūrėsiu į tavo veidus, su kuo man čia draugauti? Aš esu Olga Anatolyevna, o kas tu? Pasakyk man, koks tavo meilus vardas (Daša, Dimočka...)

Brangūs vaikai, jūs esate patys gražiausi pasaulyje. Siūlau žaisti su tokiais gerais, gražiais žmonėmis.

Psichologinė gimnastika.

Parodykite, kokios mamos ir tėčio veido išraiškos būna laimingos ir geros nuotaikos.

O jei supyks, bars, surauk kaktą?

Staigmenos akimirka: Atėjo į svečius zuikis, jam buvo liūdna, nes mama išėjo ir jis liko vienas namie. Jis nori būti su vaikais ir klausytis istorijų apie jų šeimas.

Pamokos temos žinutė

Vaikinai, šiandien mūsų grupėje atidaryta nuotraukų paroda. "Mano šeima" . Kas nori papasakoti apie savo šeimą? (Vaikai prieina prie savo šeimos nuotraukos ir pasako, kas pavaizduota).

Pakeliui mokytoja klausia apie šeimos narius, kokie jų vardai, kur

Šeima buvo nufotografuota.

Su kuo tu gyveni?

Kas tavo šeimoje vyriausias?

Kas jauniausias?

Kas yra kieno mama?

Kas kieno sūnus (dukra)?

Kas tu esi savo mamai?

O močiutei?

Už brolį, seserį?

Ar mylite savo artimuosius? Kodėl? (nes jie malonūs, meilūs, rūpestingi)

Kas ką veikia šeimoje?

kam tu rūpi?

Kaip rūpinatės kitais?

Darnios kalbos ugdymas.

Klausykite eilėraščio ir atspėkite, apie ką jis...

…– svarbus asmuo pasaulyje,
Suaugusieji ir vaikai tai žino.
Man ji kaip oras, be kurio neįmanoma,
Myliu ją kaip saulę.

Man patinka jos linksmas juokas
Kai jis apkabina tave ranka, jis bučiuoja tave.
Ne, jos artimieji
Mylimi, mylintys balandžiai.

Žinoma, jūs atspėjote, apie ką tai yra, tai mama.

Pasakykite geriausius žodžius apie savo mamą, kokia ji yra (rūpestingas, darbštus, švelnus, meilus...)?

Etiudas "Švelnus vaikas" - vaikai atiduoda savo meilę mamai.

Kaip tu dažniausiai vadini savo mama? (vaikų atsakymas) - (mama, mama)

Kaip jus vadina mamos? (atsako mamos) - (katė, zuikis)

Pirštų žaidimas "Draugiška šeima"

Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama

Bet šis pirštas esu aš,

Vaikinai, pažiūrėkite į mano dėžutę. Norite sužinoti, kas jame yra? Tada atspėk mįslę:

Turiu dėžę, joje gyvena draugai.
Jie labai skirtingi: geltoni, mėlyni, raudoni
Visi, kurie yra draugiški ir stiprūs, mėgsta burtis
Ir virsta pastatais (kubeliai).

Pedagogas: Vaikinai, pastatykime zuikiui ir jo šeimai namą?

(namo statyba iš kubų)

Labai gerai, kad visi turite šeimas! Jūs esate laimingiausi vaikai pasaulyje, nes jūsų šeimose jie vienas kitą myli, visi gyvena linksmai ir draugiškai. Šeimos yra didelės ir mažos. Svarbiausia, kad šeimoje visada būtų ramybė, draugystė, pagarba ir meilė vienas kitam.

Tikslas: Toliau formuokite vaikų idėjas apie šeimą ir jos narius.

Užduotys:

Švietimo: Išmokite taisyklingai įvardyti šeimos narius, suformuokite sąvoką: mano namai, mano šeima;

Vystantis: Kurkite idėjas apie šeimą kaip žmones, kurie gyvena kartu, myli vienas kitą, rūpinasi vienas kitu. Sustiprinkite savo įgūdžius dirbant su klijų teptuku, naudodami anksčiau išmoktas aplikacijos technikas. Gebėjimo samprotauti ir įrodyti, mąstymo ugdymas

Švietimo: Ugdykite rūpestingą požiūrį į artimuosius, savitarpio pagalbos jausmą šeimoje. Leiskite savo vaikui jausti džiaugsmą ir pasididžiavimą, kad turi šeimą.

Integracija edukacines sritis : Pažinimas, Socializacija, Bendravimas, Meninė kūryba.

Preliminarus darbas:

1. Pavardės, vardo, tėvų mokymasis.

2. Vaidmenų žaidimas

3. Eilėraščių apie mamą, tėtį, šeimą mokymasis.

4. Vaikų pasakojimai apie savo artimuosius.

5. Šeimos nuotraukų žiūrėjimas.

6.Mokymasis pirštukų žaidimų.

Įranga: Meškiukas, rodyklė, flanelografas, meškiukų atvaizdai ant flanelės, indai, įrankiai, krepšeliai žaidimams, širdelės, iškarpytos žmonių nuotraukos, klijai, šepečiai, servetėlės, klijų stovai, stebuklinga skrynia, saldus skanėstas.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai laikykime tavo ranką

Ir šypsokimės vieni kitiems

Vaikinai, koks ten namas, o lange šviesa dega...

Pažiūrėkime, pakartok po manęs!

1. Pirštų žaidimas „Namas“

Namas turi stogą (rankos trikampyje virš galvos.)

Namas turi langą (pirštais rodome stačiakampį).

Namas turi duris, (delnai prieš krūtinę.)

Ir ant durų yra spyna: (Sukryžiavo delnų pirštus į kumštį.)

Kas galėtų jį atidaryti? (Jie suko sukryžiuotus pirštus.)

Knock-knock, knock-knock-knock, atsiverk – aš tavo draugas! (Jie baksnoja kumščiu į delną.)

Klausimas: Niekas nieko neatidaro, aš vėl belsiu: knock-knock-knock!

(Mokytojas pasibeldžia į namų duris.)

2. Staigmenos akimirka: Pasirodo lokys.

3. Žaidimas „Sveiki, vaikinai!

K: Sveiki vaikinai!

Ar jūs, vaikinai, kačiukai? (Ne)

Sveiki bičiuliai!

Ar jūs, vaikinai, mažos ožkos? (Ne)

Sveiki bičiuliai!

Ar jūs, vaikinai, kiaulės? (Ne)

Kas tu esi? Ar turi vardą, pavardę?

D: Taip. Nagi, ateik, netylėk ir greitai juos įvardink

D: Vaikai sako savo vardą ir pavardę, perduodami daiktą vienas kitam.

K: Na, dabar mūsų svečiai žino, kad jūs ne vaikai ar kačiukai, o vaikai, turintys vardą ir pavardę.

Meškos istorija apie jo šeimą:

"Sveiki bičiuliai. Ar tu atpažįsti mane? Aš esu Mishutka iš pasakos „Trys lokiai“. Noriu papasakoti apie savo šeimą. Mūsų šeima nedidelė: esame tik trys: tėtis Michailas Potapovičius, mama Nastasja Petrovna ir aš, Mishutka. Labai myliu mamą ir tėtį. Jie taip pat mane myli, rūpinasi vienas kitu ir manimi. Ar jūs, vaikinai, turite šeimą? Papasakok apie savo šeimą, kaip gyveni“.

Pedagogas: Vaikinai, šeima yra namuose. Šeima yra pasaulis, kuriame karaliauja meilė, atsidavimas ir draugystė. Šeima yra pats brangiausias dalykas, kurį turi kiekvienas žmogus...

Pedagogas: Vaikinai, kas yra šeimos nariai?

Šeima yra mama, tėtis ir senelis,

Močiutė mums ruošia skanius pietus.

Šeimoje taip pat yra brolių ir seserų,

Visi šeimos nariai mane myli ir glosto,

IR geriau nei šeima nieko neįvyksta!

4. Mįslės.

Pedagogas: Klausyk mano galvosūkiai ir užbaikite spėjimus:

1. Pasaulyje jai nėra brangesnio žmogaus,
Teisingesnis ir malonesnis.
Aš jums tuoj pasakysiu, draugai -
Geriausias pasaulyje... (mama)

Vaikai: Mama.

Pokalbis (2-3 vaikų apklausa):

Kaip tavo mamos vardas?

kas tu esi savo mamai?

Kaip tave meiliai vadina tavo mama?

Pedagogas: Puiku! Dabar klausykite šios mįslės:

2. Kas atlieka sunkų darbą

Ar galiu tai padaryti šeštadieniais? -

Su kirviu, pjūklu, kastuvu

Mūsiškiai stato, dirba... (tėvas)

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai, tiesa!

Pokalbis (2-3 vaikų apklausa):

Koks tavo tėvo vardas?

Kas tu esi tėčiui?

Pedagogas: Puiku, vaikinai! Perskaitėme šią mįslę:

3. Kas niekada nepavargsta mylėti,

Jis kepa mums pyragus,

Skanių blynų?

Tai mūsų... (močiutė)

Vaikai: močiutė.

Pedagogas: Gerai padaryta, vaikinai, tiesa!

Pokalbis (2-3 vaikų apklausa):

Kas tu esi savo močiutei?

4. Kas dirbo visą gyvenimą,

Apsuptas rūpesčiu

Anūkai, močiutė, vaikai,

gerbiamas paprasti žmonės?

Jau daug metų išėjęs į pensiją

Mūsų nesenstantis... (senelis)

Vaikai: senelis.

Pedagogas: Taip, vaikinai, tai tiesa!

Pokalbis (2-3 vaikų apklausa):

Kas tu esi seneliui?

5. Kas tas linksmas mažylis?

Ar jis greitai šliaužia ant pilvo?

Nuostabus berniukas -

Tai mano jauniausias... (brolis)

6. Kas myli ir mane, ir mano brolį,
Bet ar jis mieliau puošiasi? -
Labai madinga mergina -
Mano vyriausia... (sesuo)

- Vaikinai, kas turi brolį ar seserį?

Ką tavo sesuo veikia namuose? Brolis?

Pedagogas: Gerai padaryta.

- Vaikinai, ar jūsų šeima jus myli? (Taip, jie daro.)

- Kaip atspėjai, kad jie tave myli? (Jie mane bučiuoja, glosto, sako gerus žodžius, gailisi, žaidžia su manimi, rūpinasi manimi.)

- Vaikinai, kodėl jūsų šeima jus myli? (Aš paklūstau, valgau gerai, myliu mamą ir tėtį, padedu tėčiui ir mamai, padedu žaislus.)

- Šauniai padirbėta! Tai reiškia, kad jums rūpi ir jūsų šeima. Jūs klausotės savo tėvų, padedate jiems, padedate žaislus. Jūs nenorite nuliūdinti suaugusiųjų: mamos, tėčio, močiutės, senelio, brolių ir seserų – visos savo šeimos.

Ir visi šie žmonės kartu vadinami vienu žodžiu – Šeima. Kaip gera, kai žmogus turi Draugiška šeima! Parodykime savo šeimą ant delno.

5. Pirštų gimnastika"Šeima".

Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama

Ir šis pirštas esu aš,

Tai visa mano šeima.

Aš myliu savo šeimą.

Aš myliu mamą, tėtį

Aš myliu savo senelį ir močiutę

Ir šuniukas ir katė Musya!

Visi, kuriuos labai myliu -

Jie turi teisę į šeimą.

Klausimas: Vaikinai, Maša atnešė mums dėžutę su įvairiais daiktais. Ji nežino, kas kam tinka. Ar padėsime Mašai tai sutvarkyti?

6. Lauko žaidimas „Kas kam tinka“.

Jie guli lanke įvairių daiktų: berniukai turi pasirinkti tuos, kurie tinka tėčiui ir įdėti į žalią krepšelį, o mergaitės turi pasirinkti tuos, kurie tinka mamai, ir įdėti juos į rožinį krepšelį. Vaikai pasivadina ir susėda į savo vietas.

Klausimas: Vaikinai, pažiūrėkite į šią stebuklingą skrynią, kurią turiu. Vaikai susėda į savo vietas Pripildykime skrynią maloniais žodžiais mamai.

Aš atversiu skrynią: tavo žodžiai ją pasieks ir užpildys. Taigi, pradėkime! Kokia mama?

Pagrindiniai mokytojo klausimai:

K.: Kai mama tave apkabina, bučiuoja, gailisi, kokia ji?

D: Meilus, malonus, mielas, švelnus.

K: Kai mama rengiasi madingai, kokia ji?

D: Gražu.

K: Kai mama šypsosi ir juokiasi, kokia ji?

D: Linksmas.

K: O jei myli savo mamą, kokia ji?

D: Mieloji.

K: Kai mama tavimi rūpinasi, kokia ji?

D: Rūpestinga.

K: Jei mama atlieka namų ruošos darbus, mes atliekame daug namų ruošos darbų,

kokia ji?

D. Darbštus, ekonomiškas.

K: Gerai padaryta! Tai kiek nuostabūs žodžiai Mes surinkome juos į stebuklingą skrynią. Tuo tarpu mes jį uždarysime, kad mūsų žodžiai nepasimestų ir nepasimirštų. Dabar atidarykime savo stebuklingą skrynią ir rinkkime joje gerus žodžius tėčiui. Tėti, kuri?

D: Vaikų atsakymai. (Drąsus, rūpestingas, sumanus, darbštus, gražus, linksmas, stiprus)

Klausimas: Gerai padaryta, vaikinai! Daug geri žodžiai o tu išrinkai jį tėčiui.

Dabar užsidenkim skrynią, vėliau mums pravers.

(Rodomos delnai liūdnais veidais).

Pedagogas: O, vaikinai. Kažkas atsitiko šioje šeimoje. Pažiūrėk, kokie jie liūdni. Kaip manote, kas galėjo nutikti?

Vaikai: Jie susiginčijo.

Pedagogas: Ar galime jiems padėti?

Vaikai: Turime sutaikyti šeimą.

Pedagogas: Žinoma, vaikinai, šeimą reikia susitaikyti!

7. Dramatizavimo žaidimas „Sugalvotas“

- Mūsų šeima ryte būna prastos nuotaikos

Štai kodėl mūsų šeimoje viskas nesiseka. (galva žemyn, rankos išilgai kūno, posūkiai į dešinę, į kairę)

Mūsų seneliui visą dieną skauda nugarą (pasilenk į priekį, rankos už nugaros)

Močiutė, senoji, svaigsta ( sukamaisiais judesiais galva)

Tėtis norėjo įkalti vinį, bet staiga pataikė į pirštą (mušame kumščiais vienas į kitą)

Mamos vakarienė apdegė, mūsų šeimoje skandalas (žiūrime į atvirus delnus)

Sutaikykime juos, reikia mylėti savo šeimą.

Nusišypsokime vienas kitam ir susikibkime už rankų (laikykite vienas kitam už rankų ir šypsokimės)

Apsikabinkime visi kartu ir tada susitaikykim! (Šeima susitaikė, apverčiame delną, šeima šypsosi).

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, vėl visa šeima šypsosi, su jais viskas gerai, susitaiko.

Yra įvairių namų -
Plyta, karkasas.
Su geležiniais balkonais;
Yra net snieguotų,

Visai kaip tikras dalykas.
Bet geriausias yra mano,
Aš jame gyvenu su savo šeima.

Eikite prie stalų, kur yra iš popieriaus iškirpti namai. Tai jūsų šeimos namai. Atidžiai pažiūrėję pastebėsite, kad kažko iš šeimos nėra. Padėkite dingusį šeimos narį savo namuose (vaikų klijai)

Klausimas: Vaikinai, tikriausiai žinote, kad vaikų veiksmai gali pamaloninti ar nuliūdinti jūsų šeimą. Dabar mes žaisime su jumis. Atsistokite šalia savo kėdžių.

D: Vaikai stovi šalia kėdžių.

Klausimas: Įvardinsiu veiksmą: jei šis veiksmas patinka tavo artimiesiems, ploji rankomis, jei sutrikdo – trypi.

8. Žaidimas „Džiaugsmas arba liūdesys“.

Visi žaislai buvo išmėtyti po kambarį;

Padėjo mamai išplauti indus;

Nupieškite ir padovanokite mamai ar tėčiui gražų piešinį;

Pusryčiams suvalgei visą košę;

Visada pasakykite šeimai „ačiū“, „prašau“, „labas“, „sudie“.

Jie suplėšė naują knygą;

Jie nenorėjo nusiplauti rankų prieš valgydami;

maitinti šunį ar katę;

Jie pabėgo nuo suaugusiųjų;

Išmokome rengtis patys, be suaugusiųjų pagalbos;

Apsaugojo brolį ar seserį nuo patyčių;

Matau, kad žinote, kokie veiksmai gali nuliūdinti ir įtikti jūsų šeimai.

Tikiuosi, kad darysite tik gerus darbus!

Mishutka: Vaikinai, man labai patiko jus aplankyti, džiaugiuosi, kad kiekvienas iš jūsų taip pat turite draugišką šeimą! O dabar man laikas namo, nes aplankyti gera, bet namuose geriau, mano šeima laukia namuose! Viso gero!

Atspindys.

- Taigi, vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome? Kalbėjomės apie šeimą. Šeima – patys artimiausi žmonės: mama, tėtis, broliai ir seserys, seneliai. Šeimoje visi vienas kitą myli, rūpinasi, padeda vienas kitam (tai yra namuose). O darželyje taip pat turime draugišką šeimą - tai tu ir aš.

K: Dabar atidarykime savo stebuklingą skrynią. Vaikinai, žiūrėk, įvyko stebuklas: kiekvienas saldus niekas virto širdimi. (atidaro skrynią ir parodo širdeles iš spalvoto popieriaus.)

Dabar aš jums visiems padovanosiu širdeles, o vakare padovanosite jas bet kam iš savo šeimos ir nepamirškite prisiminti savo meilės ir geri žodžiai! Jūsų šeima bus labai patenkinta. Ir noriu palinkėti, kad iš mūsų pamokos į savo šeimą atsineštumėte dalelę šilumos ir šviesos. Štai jums dalelė šios šilumos. Ištiesia širdis.

Tema: Aš ir mano šeima

Tikslai:

- ugdyti bendrumo su šeima jausmą, norą rūpintis artimaisiais;

- formuoti idėjas apie šeimą kaip žmones, kurie gyvena kartu ir rūpinasi vienas kitu;

- Įeikite į aktyvi kalbašeimos santykius reiškiantys žodžiai;

- toliau mokyti, kaip kurti nuoseklias istorijas pagal siužeto paveikslėlį ( šeimos nuotraukos);

- įtvirtinti gebėjimą kalboje formuoti ir vartoti savininkinius būdvardžius.

Parengiamieji darbai:žiūrėti į šeimos nuotraukų albumus; animacinio filmo „Mama kūdikiui mamutui“ žiūrėjimas; piešti šeimos narių portretus; skaitymas grožinė literatūra(Ju. Jakovlevas „Motina“, R. Gamzatovas „Mano senelis“).

Įranga: šeimos nuotraukos, temos nuotraukos ta tema, signalinės kortelės „teisinga – neteisinga“, rutulys.

Auklėtojas. Sės tas, kuris teisingai pasakys savo pavardę, vardą ir patronimą.

Vaikai skambina.

Mokytojas pakabina paveikslėlį „Šeima“.

Kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime?

Vaikai. Apie šeimą.

Auklėtojas. Ką matote nuotraukoje?

Vaikai. Mama tėtis...

Auklėtojas. Kiek žmonių yra šioje šeimoje?

Vaikai atsako.

Kas yra visi šie žmonės vienas kitam?

Vaikai. Giminės.

Auklėtojas. Kas yra šeima?

Vaikai. Tai žmonės, kurie yra susiję vienas su kitu, gyvena kartu, myli vienas kitą ir rūpinasi vienas kitu.

Auklėtojas

Kas gali būti vertingiau už šeimą?

Tėvo namai mane pasitinka su šiluma,

Jie visada tavęs čia laukia su meile

Ir jie jus maloniai išsiunčia į kelią!

Tėvas ir mama ir vaikai kartu

Susėdimas prie šventinio stalo

Ir kartu jiems visai nenuobodu,

Ir tai įdomu mums penkiems.

Vyresniems kūdikis yra kaip augintinis,

Tėvai viskuo protingesni

Mylimas tėtis - draugas, maitintojas,

O mama – arčiausiai visų, brangiausia.

Myliu! Ir vertink laimę!

Tai gimsta šeimoje

Kas gali būti vertingesnis už ją?

Šioje nuostabioje žemėje!

T. Bulkovskaja

Žaidimas „Priešingai“

Antonimų vartojimas, būdvardžių lyginamojo laipsnio formavimas.

Močiutė sena, o mama... (jaunesnė).

Tėtis stiprus, o sūnus... (silpnesnis).

Tėtis didelis, bet sūnus dar... (mažas).

Dukra yra jauniausia, o močiutė... (vyriausia).

Senelis silpnas, o tėtis... (stipresnis).

Mūsų šeima didelė, o mūsų didesnė (draugiška, stipri, geranoriška, kultūringa, sveika, išauklėta, maža, drąsi, darbšti).

Žaidimas „Kas su kuo susijęs?

Kas yra tėtis ir mama seneliams? (Sūnus dukra.)

Kas yra berniukas ir mergaitė seneliams? (Anūkas ir anūkė.)

Kas yra berniukas mergaitei? (Brolis.)

Kas yra mergaitė berniukui? (Sesuo.)

O jei mama ar tėtis turi seserį, kam ji skirta mergaitei ir berniukui? (teta.)

O jei mama ar tėtis turi brolį, kas jis mergaitei ir berniukui? (Dėdė.)

Kas yra berniukas ir mergaitė dėdei ir tetai? (Sūnėnas ir dukterėčia.)

Jei berniuko ar mergaitės dėdė turi sūnų ar dukrą, kas jie yra berniukui ir mergaitei? ( Pusbroliai, sesuo.)

Kas jie visi vienas kitam? (Giminės.)

Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? (Šeima.)

Žaidimas su kamuoliu „Kas dirba tavo šeimoje?

Mokytojas užduoda klausimą ir meta kamuolį. Vaikas atsako ir grąžina kamuolį.

Eina į darbą - ...

Uždirba pinigų -...

Ruošia maistą -...

Išvalo butą -...

Ar plauna indus -...

Skalbti drabužius -...

Drabužių lyginimas -...

Siuva -...

Megzti kojines ir kumštines...

Eina apsipirkti į parduotuvę...

Moko pamokas -...

Tikrina pamokas -...

Gėlių laistymas -...

Nuvalo dulkes -...

Atlieku remontą -...

Žaidimas „Su kuo tu gyveni? Kokie jūsų šeimos narių vardai?"

Kiekvienas vaikas pasakoja, su kuo gyvena namuose: „Gyvenu su mama, jos vardas Anna Vasiljevna; su tėčiu, jo vardas yra..; su močiute...".

Žaidimas „Vaikai padeda šeimai“

Auklėtojas. Ar jūs, vaikai, rūpinatės savo tėvais, broliais ir seserimis, seneliais? Kaip jiems padedate?

Vaikai atsako.

Pirštų gimnastika

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Šis pirštas esu aš.

Tai visa mano šeima.

Žaidimas "Kas kieno?"

Turimųjų būdvardžių su priesaga -in formavimas pagal paveikslą „Šeima“.

Kieno sūnus Vanya? (Vanya yra mamos ir tėčio sūnus.)

Kieno dukra Tanya? (Tanya yra mamos ir tėčio dukra.)

Kieno čia mama? (Tanina ir Vanina.)

Kieno čia tėtis? (Taninas ir Vaninas.)

Kieno anūkai yra Vania ir Tanya? (Močiutės ir senelio.)

Kieno tėvai yra seneliai? (Tėčio ar mamos.)

Kieno Vanya yra jo brolis? (Taninas.)

Kieno tai Tanijos sesuo? (Vanina.)

Žaidimas „Pavadink maloniai“

Daiktavardžių su mažybinėmis priesagomis daryba.

Auklėtojas. Vaikinai, jūs visi mylite savo mamas, tėčius, senelius ir kitus giminaičius. Kaip galima juos vadinti meiliai?

Vaikai. Mama, mamytė, tėtis, tėtis, močiutė, senelis, brolis, sesuo, mažoji sesuo, anūkas, anūkė, teta, dėdė.

Kūno kultūros minutė

Žaidimas su signalinėmis kortelėmis „teisingai – neteisingai“ (arba „Šviesoforas“). Išgirdę neteisingą teiginį, vaikai pakelia raudoną kortelę ir vienas iš jų pataiso. Už teisingą teiginį iškeliama žalia kortelė.

Mano mamos mama yra mano teta.

Tėčio brolis yra mano dėdė.

Aš esu savo močiutės dukterėčia.

Senelis vyresnis už anūką.

Senelis autobuse turi užleisti vietą anūkui.

Mano dukters dukra yra mano anūkė.

Vaikai, su kuriais žaidžiate kieme, yra jūsų šeima.

Žaidimas „Palygink, kas vyresnis (jaunesnis)“

Sudėtinių sakinių sudarymas su jungtuku a.

Tėtis yra sūnus. (Tėtis vyresnis, o sūnus jaunesnis.)

Tėtis yra senelis.

Dėdė – sūnėnas.

Anūkas – senelis.

Žaidimas „Sugalvok istoriją“

Pasakojimo „Mano šeima“ sudarymas naudojant šeimos nuotraukas. Pasakotojas pasirenkamas pagal rimą.

Vienas du trys keturi -

Suskaičiavome išmokytą tašką.

Močiutė ir mama

Senelis ir tėtis.

Štai brolis ir sesuo

Jis yra Antanas, ji yra Alenka.

Tai visa mano šeima,

pasakiau rimą.

Mįslių spėjimas

Mano tėvo sūnus, o ne brolis. (Aš pats.)

Vienas tėvas yra mamos vaikas, o nė vieno sūnus. (Dukra.)

Dvi mamos, dvi dukros ir močiutė bei anūkė, o jų tik trys. (Motina, dukra ir anūkė.)

Konkursas „Kas žino daugiau apie savo tėvus?

Koks tavo mamos antrasis vardas?

Kuris mėgstamiausias patiekalas tėtis?

Pavadinkite savo mamos mėgstamiausią TV laidą.

Kokį pyragą mėgsta kepti mama?

Išvardink mėgstamiausią mamos dainą.

Kokia sporto šaka tėčiui labiausiai patinka?

Pavadink savo mamos mėgstamiausią gėlę.

Pavadinkite savo šeimos mėgstamiausias šventes.

Įvardink savo mamos mėgstamiausią spalvą.

Koks yra geriausias dalykas, kurį gali padaryti tėtis?

Auklėtojas. Taigi, vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome klasėje?

Vaikai. Apie šeimą.

Auklėtojas. Kas yra šeima?

Vaikai. Tai žmonės, kurie yra susiję vienas su kitu, gyvena kartu, myli vienas kitą ir rūpinasi vienas kitu.

Pamokos pastabos apie pažinimo vystymąsi

2-oje jaunių grupėje

Tema: „Mano šeima“

Pedagogas: Stechkevičius S.V.

Švietimo sričių integravimas pagal federalinį švietimo standartą: socialinis ir komunikacinis tobulėjimas, fizinis vystymasis, kalbos raida, Kognityvinė raida, meninė ir estetinė raida.

Tikslas: nustatyti vaikų žinias tema „Šeima“, sukelti norą kalbėti apie savo šeimą, sukurti džiugią emocinę nuotaiką;

Užduotys:

Švietimas:įtvirtinti vaikų idėjas apie šeimą, kaip apie žmones, gyvenančius kartu; toliau mokytis, kaip formuoti mažybines daiktavardžių formas ir praktikuoti gebėjimą nustatyti šeimos narių tarpusavio santykių pavadinimus.

Švietimas: ugdyti pasididžiavimo savo šeima jausmą, gebėjimą įminti mįsles apie šeimos narius.

Švietimas: ugdyti vaiko prisirišimą prie šeimos, norą rūpintis artimaisiais, įtikti jiems; gebėjimas klausytis bendražygių pasisakymų.

Pamokos eiga

V.: Vaikinai, pasisveikinkime.(mokytoja rodo mnemoninę lentelę: ranka-širdelė-šypsokis, vaikai atlieka judesius)

Ištiesiu ranką draugui,

Aš pasakysiu gerą žodį (jie sako vienas kitam)

Aš jį nuoširdžiai apkabinsiu

ir, žinoma, nusišypsosiu!

V.: Paruošiau tau mįsles. Atidžiai klausytis.

Kas jus myli labiau, vaikai?
Kas tave taip švelniai myli
Ir rūpinasi tavimi
Naktį neužmerkęs akių?... (mama)

Kas nejuokauja, o rimtai
Ar vinis išmokys mus plaktuką?
Kas tave išmokys būti drąsiam?
Jei nukrisite nuo dviračio, neverkškite,
Ir subraižė man kelį,
Neverkti? Žinoma... (tėtis)

Kas geriausiai mezga kojines?
Jis papasakos šlovingą pasaką,
Dainuok lopšinę
Ir duoda mums patarimų? (močiutė)

Kuris dirbo visą gyvenimą

Apsuptas rūpesčiu

Anūkai, močiutė, vaikai,

Ar gerbėte paprastus žmones?

Jau daug metų išėjęs į pensiją

Mūsų nesenstantis... (senelis)

V.: Puiku, vaikinai, jūs įminėte visas mįsles. Kaip visus šiuos žmones galime pavadinti vienu žodžiu? (šeima) Kas yra šeima (vaikų atsakymai)

V.: Šeima – tai suaugę ir vaikai, kurie gyvena kartu, myli vienas kitą ir rūpinasi vieni kitais.

Žaiskime.

Žodinis žaidimas „Pavadink maloniai“(vaikai perduoda kamuolį vienas kitam ir meiliai vadina savo šeimos narius)

V.: Mūsų grupėje turime nuotraukų albumą „Mano šeima“, kurie nori papasakoti apie savo šeimą, vaikinus.(Mokytoja padeda, klausia apie šeimos narius)

Su kuo tu gyveni?

Kas yra vyriausias šeimoje?

Koks tavo mamos vardas (tėvas, močiutė)

Kas ką veikia šeimoje?

Kaip tavimi rūpinasi tavo šeima?

Kaip rūpinatės savo šeimos nariais?...

V.: Dabar pažiūrėsiu, kuris iš jūsų geriausias pagalbininkas

Eskizai: „Išplauname nosines“, „Iššluojame grindis“, „Išplauname indus“

V.: Gerai padaryta, visi labai geri pagalbininkai suaugusiems.

Šeimoje kartu gyvena ir suaugusieji, ir vaikai. O dabar išsiaiškinsime, kas su kuo susijęs.

D/I „Kas su kuo susijęs“(mokytojas meta kamuolį ir užduoda vaikui klausimą, vaikas atsako ir meta kamuolį atgal)

kas tu esi savo mamai? (tėčiai)

Kas tu esi savo močiutei? (seneliai)

Ar tu vyresnysis brolis ar jaunesnysis brolis?

kas tu esi savo sesei? ir tt

V.: Vaikinai, kiekvienas turi turėti šeimą. Šeimos gali būti didelės ir mažos, svarbiausia, kad šeimoje visi vienas kitą mylėtų, gerbtų, padėtų, nesiginčytų. Klausykite nuostabaus eilėraščio

„Šeima yra didžiulė laimė“ (Natalie Samonii)

Visi pasaulyje
Turi būti mama ir tėtis -
Tie, kurie yra paklusnesni už visus kitus
Ir patys neklaužada.

Visi pasaulyje
Turi būti brolių, seserų...
Taigi tas gyvenimas yra įdomus
Ir nuo spalvingų šypsenų.

Kiekvienas pasaulyje turi:
Vaikai, paukščiai, gyvūnai,
Turi būti tie, kurie yra brangūs -
Brangi šeima!

Visi pasaulyje
Turi būti mama ir tėtis
Šeima yra didelė laimė -
Geriausia dovana

V.: Mūsų pirštai taip pat yra šeima ir jie nori žaisti.

Pirštų žaidimas „Šeima“

Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra močiutė
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas yra mama
Šis pirštas esu aš.
Visa mano šeima

V.: Vaikinai, pradžiuginkime visas savo mamas, tėčius, močiutes, senelius, kurie ateina pasiimti savo vaikų. darželis ir kartu nupieštume gražią saulę su delnų spinduliais kaip dovaną savo artimiesiems, o ant kiekvieno delno spindulio užrašysime kokia tavo šeima.

(vaikai piešia saulę delnais, mokytoja užsirašo, ką vaikai sako apie savo šeimą, pristatymas tėvams vakare)